Madrid

Titul v originále: Madrid

Autor: Liz Flahive
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Liz Flahive (USA)

THE MADRID

3 m, 3 ž

komedie

Uprostřed jednoho dopoledne v mateřské školce se Martha, která se velmi kompetentně věnovala svěřeným dětem, náhle rozloučí a odejde – jak se ukáže, tak navždy: nevrátí se ani domů ke svému manželovi a právě dospělé dceři. V dalším ději sledujeme, jak se s tímto nečekaným a nevysvětleným odchodem vyrovnává Marthina rodina. Michael, její manžel, rovněž učitel, v podivném defétistickém pokusu uzavřít tuto kapitolu svého života prodá veškeré zařízení domu. Marthina zmatená dcera Sarah se dočasně vzdá vlastního života a ambicí, aby pomohla svému otci a pokusila se pochopit, co se stalo. To vše za poněkud zvláštního zájmu sousedů, kteří se s úlevou věnují cizím problémům raději než svým vlastním. A konečně je tu Marthina matka Rose, která se řetězem menších dopravních nehod snaží získat pozornost své dcery.

Sarah se zaměstnala ve Starbucks, a tam ji také Martha vyhledá, aby jí popřála k narozeninám. Obě tajně uzavřou spojenectví. Martha se přestěhovala do pronajatého bytu v blízkém městě (The Madrid se jmenuje činžák, kde se byt nachází.) a z jejich rozhovorů se dozvíme o Marthě přece jen více: její útěk byl plánovaný, na návrat nepomýšlí, je šťastná nebo aspoň tvrdí, že je, navzdory prázdné ledničce a rozkládací posteli, na níž spí. Důvod jejího odchodu však zůstává tajemstvím nebo možná neexistuje. Je teď plná naděje a spokojená s tím, jak se věci vyvinuly. Nakonec se však přece jen vrátí – ale pouze proto, že si uvědomí, že život, z kterého ona unikla, její dceru uvěznil.

Premiéru 26. března 2013 v New York City Center.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz