Malinový svět

Titul v originále: Himbeerreich

Žánr: hra
Překladatel: Michal Kotrouš
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 1

pohled do světa bankéřů

„Musíme neustále činit rozhodnutí v oblasti, do níž nikdo skutečně nepronikne.“

Speciální poschodí velké banky. Kanceláře členů představenstva – někteří již požívají rentu, jiní mají ještě stále nějakou zodpovědnost. Krize dorazila i sem: každý má svůj vlastní příběh, svou vlastní verzi událostí. Jeden ztratil kvůli krizi práci, nebo odešel dobrovolně, jiný kvůli němu zbohatnul. Jeden ví, co by měl dělat, ale nikdo se ho na nic neptá. Nedůvěřuje těm, kdo mají zodpovědnost, neboť ti si myslí, že všechno vědí lépe. Ti druzí mají zodpovědnost a taky vědí, co by se mělo dělat, jenže jednají podle toho? Sledují své určité zájmy, ale které to vlastně jsou?

Autor věnoval spoustu času rešerším (stejně jako např. ve své hře dle skutečné události Kopanec). Vyzpovídal více než dvacet bankéřů a ve své rešerši sledoval spojovací linie mezi osobními motivy a strukturou firmy. Výsledkem je překvapivý a novátorský pohled do skrytého světa bankéřů, kteří, ať chceme nebo nechceme, ovládají náš svět.

Premiéra proběhla v lednu 2013 ve Staatstheater Stuttgart v koprodukci s Deutsches Theater Berlin v autorově režii, poté byla uvedena i na dalších německojazyčných scénách. U nás byla hru poprvé uvedlo divadlo X10 jako inscenované čtení ve Strašnickém divadle 9. prosince 2014.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz