Manderlay

Titul v originále: Manderlay

Žánr: dramatizace
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 17 ženy 8

Lars von Trier (Dánsko)

MANDERLAY

17 m, 8 ž

dramatizace

Po událostech v Dogville se Grace se svým otcem a jeho gangstery vydává zpět do vlasti. Na jihu USA se zastaví před plantáží bavlny, jejíž majitelé, navzdory zrušení otroctví, vládnou stejně jako dříve tuctům nevolníků. Grace je pobouřena - za pomoci části otcovy ozbrojené bandy otroky propustí a nechá je, aby se řídili sami. Ale bezprávní nevolníci se vůbec nechtějí demokraticky organizovat. Hrozí naprostý chaos. Dobré úmysly Grace jsou stále víc a více korumpovány a sváděny na nepravou cestu, hrdinka znovu přistupuje na opatření vedoucí k útlaku a je konfrontována i se svým vlastním rasismem.

Mikroprostor Manderlay se stává provokujícím obrazem dilematu dnešní politiky: budeme tolerovat diktatury, jestliže se postarají alespoň o stabilitu? Nebo je zlikvidujeme i za cenu ozbrojeného násilí a nebezpečí vleklé občanské války?

V agentuře je k dispozici dánský originál a anglický překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz