Männer für gewisse Stunden

Titul v originále: Männer für gewisse Stunden

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Frank Pinkus (Německo)

MÄNNER FÜR GEWISSE STUNDEN (CHLAPI NA HODINU)

3 m, 3 ž

komedie

U dveří bytu herce Lea zazvoní jednoho dne Moritz – odešla od něj přítelkyně a nemá kde bydlet. Takto se nastěhuje k Leovi i druhý kamarád, Malte. Všichni tři mají tentýž problém – jsou nezaměstnaní. Jeden film je inspiruje k „podnikatelskému plánu“ – budou se nabízet ženám jak po telefonu, tak v Leově bytě. Rozdělí si role, aby pokryli co nejširší spektrum žen – Leo má hrát úlohu utěšovatele a intelektuálního společníka, obéznější Moritz roztomilého medvídka na mazlení a Malte má být macho, navlečený do latexu.

V druhé půli hry se objeví tři ženy, první zájemkyně. Ukáže se, že se jedná shodou okolností o jejich partnerky, které zaujaly nabízené služby. Shodou komických náhod a nedorozumění se ženy nejprve nesetkají s bývalými partnery a v bytě se s nimi míjejí (dva pokoje, balkón). Samozřejmě se ale vše provalí, páry se najdou a vše míří k happy endu.

Svižná komedie je výzvou především pro trojici herců - byla uvedena v říjnu 2012 v divadle ve Weyhe.

Chystáme překlad do češtiny.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz