Männerparadies

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5

Frank Pinkus, Kay Kruppa (Německo)

CHLAPSKÝ RÁJ (MÄNNERPARADIES)

přeložil Michal Kotrouš

5 m

komedie o chlapech

Dieter, Kurt, Karsten a Richard – čtveřice mužů, která bydlí již pár let v jednom domě. Všichni mají své zkušenosti se vztahy a manželstvím, jsou rozvedení či vdovci a chtějí různým způsobem nalézt ve společném bydlení kýžený klid. To se jim daří, ačkoli samozřejmě existují všednodenní problémy. Ředitel školy Dieter si pedantsky potrpí na dodržování pravidel, zubař Kurt poruší domluvu, že je do chlapského ráje ženám vstup zakázán, autor článků o labužnictví ostatní rozmazluje svými delikatesami, které nejsou vždy poživatelné, a Karsten je neustále otravuje svými kosmetickými produkty. Všechno má své mouchy, ale i to patří k tomu.

Klíčový zlom poklidného soužití pánů středního věku nastane nečekaným příjezdem Dieterova syna Axela, který se k nim nastěhuje po krachu svého manželství. Pečlivě vybalancovaná rovnováha soužití se náhle poruší, neboť Axel je mladý a absolutně přesvědčený o svých kvalitách, čímž leze na nervy všem ostatním starším spolubydlícím. A když je navíc konfrontuje s faktem, že všichni pomalu stárnou, ješitnost na sebe nenechá dlouho čekat a dochází ke konfliktu.

Zábavná hra o mužské skupince čerpá se situační komiky dokáže diváka přinutit k zamyšlení o všedních problémech – o partnerských záležitostech, o manželství, o konfliktu mládí a stárnutí. Premiéra proběhla v Theater Weyhe v září 2014 a v následujících měsících a letech hru čeká turné po Německu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz