Many Moons

Titul v originále: Many Moons

Autor: Alice Birch
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Alice Birch(ová) (Velká Británie)

MANY MOONS (MĚSÍCE)

2 m, 2 ž

Čtyři postavy na jevišti promlouvají výhradně monologicky, jejich střídání sporadicky naruší nepojmenované hlasy.

Meg je těhotná žena v domácnosti, ve skutečnosti osamělá, myslí na dnešní narozeniny své první dcery, která zmizela beze stopy. Perspektivní astrofyzik Ollie, na univerzitě také lektor věrouky a filosofie, s vysokou sexuální apetencí, utíká od známého světa vesmírných těles k neznámému světu lidí kolem, kde je naprosto dezorientován. Juniper Jessop dnes oslaví 24 a je to naděje a pozitivita sama, věří v lidskou dobrotu, užívá si divokých večírků, ale především, jak říká, aktivně hledá lásku. Robert je na pokraji stáří, byl ve vězení za sexuálně motivovaný útok na dítě a smyslem jeho života je - už to nikdy neudělat.

Je červencový den v Londýně a čtyři sousedé jím prolétají jako oběžnice. Zdánlivě každý sám, ale postupně, jak se nám nemilosrdně odhalují, vidíme křížení jejich drah. Můžeme očekávat setkání a vysvobození z izolace, ale jako ve vesmíru, bude to spíš katastrofální srážka.

Premiéra proběhla 17. května 2011 ve Theatre 503 (Latchmere Theatre) v Londýně - ač jde o první autorčinu celovečerní hru, dočkala se výborného přijetí.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz