Marissa aneb Sedm neúspěšných pokusů o sebevraždu

Titul v originále: Marissa o siete intentos fallidos de suicidio

Autor: Carlos Be
Žánr: monodrama, tragikomedie, černá komedie
Překladatel: Marcela Klimešová
Jazyk: čeština
Postavy: ženy 1

MARISSA aneb SEDM NEÚSPĚŠNÝCH POKUSŮ O SEBEVRAŽDU (Marissa o siete intentos fallidos de suicidio)

černohumorné monodrama

Příběh o duševním zdraví, Alzheimerově chorobě, rozbitém každodenním životě, o berlích, o náhlé lásce – ústřední postava Marissa jako by utekla z komedie Pedra Almodóvara: zjistí, že ji manžel podvádí s její nejlepší kamarádkou, vyhodí manžela z domu a poté se vrhne z balkónu, jenže bydlí v bytě v prvním patře a pod okny zrovna parkuje auto s květinami – Marissa si pouze zlomí nohu…

Příběh je s nádechem humoru rozkročený mezi dramatem a eposem, mezi monologem a přímým oslovováním diváků. Ti vstupují do Marissina vnitřního světa, aniž by se od nich očekávaly morální soudy. A přestože sled událostí by mohl připomínat parodii, je příběh velmi věrohodný.

Vzrušující, vtipná i dojemná, upřímná i zábavná hra o vůli žít byla uvedena v Teatro Nacional de Bogotá v roce 2022, poté v roce 2023 v La Badabadoc Teatre v Barceloně.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz