Marriage: A Demolition in two Acts

Titul v originále: Marriage: A Demolition in two Acts

Autor: Rick Chafe
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

MARRIAGE: A DEMOLITION IN TWO ACTS (Manželství: Demolice ve dvou aktech)

Zábavná vztahová komedie o dvou generačně rozdílných párech – Waynovi (57 let) a Julii (55 let), Johnovi (24 let) a Maggie (24 let) – kteří se snaží najít rovnováhu mezi tím, jak být v páru osobitým jednotlivcem a jak dělat kompromisy na úkor své individuality.

Kuchyň v domě Julie a Wayna už dlouho čeká na rekonstrukci. Wayne se rozhodne vzít věci do vlastních rukou a Julii překvapit. Chce ale také co nejvíce ušetřit. Najme proto mladý pár Johna a Maggie, jejichž nedostatek zkušeností je kompenzován nízkou cenou za práci. Julie je Waynovou projevenou iniciativou vskutku příjemně překvapena a ráda by mu vyšla vstříc, co se výše výdajů týče, Waynova představa o rozpočtu je ale nereálná a Julie se navíc nechá vidinou moderní, luxusní kuchyně pohltit. Wayne bojuje proti překračování stanoveného rozpočtu po svém a snaží se šetřit, kde se dá.

Pro Johna a Maggie má být rekonstrukce kuchyně rychlý způsob, jak získat peníze na pozemek, který John koupil v naději na společnou budoucnost s Maggie. Maggie ale postoupila do užšího výběru v soutěži o let na Mars za účelem jeho kolonizace a svého snu odletět do vesmíru se nechce vzdát, byť šance, že se skutečně stane členkou posádky v raketě na Mars, je mizivá. John je ale se svou vyhlídkou na budoucnost podobně neústupný. Kartami zamíchá taky neočekávané Maggiino těhotenství. Postupem času se jeví, že rekonstrukce kuchyně má potenciál oba vztahy dovést k rozpadu.

Hra je dynymická, dialogy rychlé, břitké, vtipné, postavy vycházejí z dobře známých stereotypů. Rick Chafe je současný kanadský dramatik a scénárista s více než třicetiletou zkušeností s psaním pro divadlo, za jednu ze svých dalších her The Secret Mask byl nominován na cenu Governor General's Award. Tato vztahová komedie byla poprvé uvedena v divadle Prairie Theatre Exchange ve Winnipegu v březnu 2016.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz