Marry Harry

Titul v originále:

Autor: Jennifer Robbins, Michael Biello
Žánr: muzikál
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Jennifer Robbins, Dan Martin, Michael Biello (USA)

MARRY HARRY

2 m, 2 ž (+ 3 členové sboru)

muzikál, romantická komedie

Harry je kuchařem v italské restauraci svého otce. Byznys jim ale moc nekvete a otec – Velký Harry – vymýšlí stále pochybnější způsoby jak do restaurace přilákat nějaké strávníky. Malý Harry se touží stát skutečným šéfkuchařem, a tak se otci navzdory uchází o místo sous-chefa v jiné vyhlášené restauraci. Současně s tím, kousek opodál vybírá Sherri společně se svou panovačnou matkou svatební šaty. Má být krásnou nevěstou a vzít si svou dlouholetou lásku – jen kdyby pár okamžiků po koupi šatů omylem nezjistila, že ji snoubenec podvádí. A tak smutně bloumá ulicí, dokud nenarazí na podobně roztrpčeného Harryho...

V zásadě velmi jednoduchý a přímočarý děj, jehož půdorys i styl odpovídá žánru romantické komedie, doplňují hudebně taneční vložky. Jejich celkový styl (i předepsané rekvizity) je zcela podřízen zasazení zápletky do prostředí restaurace/kuchyně – a tak věrně úsloví, že láska prochází žaludkem, se tento text neobejde bez tanců s obrovskou zeleninou, písní o pečení sušenek a morbidně absurdním, hudebně tanečním číslem vejci.

Tento off-broadwayský muzikál měl premiéru v The York Theatre Company roku 2017.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz