Mary Jane

Titul v originále: Mary Jane

Autor: Amy Herzog
Žánr: hra, drama
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 5

MARY JANE (Mary Jane)

5 ž (celkem 9 epizodních postav)

sociální drama

Mary Jane čelí mnoha výzvám a stresu, které s sebou přináší péče o syna, trpícího dětskou mozkovou obrnou. Jako matka samoživitelka z Queensu musí zápasit s nekompromisním americkým zdravotním systémem. Přesto si zachovává naději a odhodlání překonat obtíže, které jí život přináší. Příběh je vyprávěn prostřednictvím setkání Mary Jane s různými osobnostmi v zdravotnickém systému, jako jsou lékařky, zdravotní sestry a další rodiče dětí se zdravotními problémy. Hra zkoumá témata mateřství, péče, odhodlání a lidského soucitu.

Působivá a emotivní hra o fantaskních snech a kruté realitě, která zanechává diváka hloubat nad otázkami soucitu, odolnosti a lidského spojení. Autorka se ve svém díle zaměřuje na detaily lidského života, aby zachytila složitost a krásu lidského prožívání tváří v tvář nejistotě a výzvám. Je držitelkou mnoha literárních cen, v roce 2013 byla také nominována na Pulitzerovu cenu za drama 4000 Miles. Její hry jsou nejčastěji uváděny na Off-Broadwayi, avšak Mary Jane byla v dubnu 2024 uvedena také na Broadwayi.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz