Mary Page Marlowe

Titul v originále: Mary Page Marlowe

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 11

Tracy Letts (USA)

MARY PAGE MARLOWOVÁ (MARY PAGE MARLOWE)

přeložila Klára Vajnerová

5 m, 11 ž

Ve dvanácti chronologicky zpřeházených scénách se odvíjí životní příběh Mary Page Marlowové, obyčejné ženy z amerického Středozápadu, která se narodila roku 1946 a - žila. Žila, dělala chyby, byla spokojená i nespokojená, milovala a nenáviděla. Hra, v níž titulní roli střídavě ztvárňuje šest hereček různých věků, o neobyčejnosti obyčejných životů a o tom, na jaké životní okamžiky si člověk zpětně (ne)vzpomíná.

Hru proslulého dramatika a herce Tracyho Lettse aktuálně (od dubna 2016) uvedlo jeho domovské divadlo Steppenwolf v Chicagu v režii Anny D. Shapiro - za vřelého zájmu diváků i kritiky. Ve velmi kladné recenzi píše recenzent New York Times Charles Isherwood: „Forma hry mi připadá krásná a dojemná, jako když si na přeskáčku listujete kamarádovým fotoalbem, některé tváře vám připadají povědomé, jiné nečekané. A potom narazíte na někoho úplně neznámého - kdo podle všeho pro kamaráda hodně znamenal - a se smutkem si uvědomíte, že i svoje nejbližší budete vždy znát jen v útržcích a neúplně."

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz