M.A.S.H.

Titul v originále: M.A.S.H.

Autor: Richard Hooker, Tim Kelly
Žánr: komedie, dramatizace
Překladatel: Martina Neradová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 5

Dramatizace kultovního amerického televizního seriálu z prostředí mobilní armádní chirurgické nemocnice, odehrávající se v době korejské války, vysílaný v letech 1972–1983 na stanici CBS. Jedná se o sitcom z válečného prostředí. Je považován za jeden z nejúspěšnějších seriálů.

Neobvyklé situace vyžadují neobvyklá řešení. Nezvyklý  pohled na válku a humor jako mocná zbraň proti šílenství světa. Řada svérázných lidiček, uvězněných ve vojenském drilu, čelících jedné bizarní situaci za druhou.

TV seriál M.A.S.H. již téměř 50 let baví diváky po celém světě. Na rozdíl od většiny populárních sitcomů je zasazen do výjimečných reálií, odehrává se na válečném poli. Vojenský konflikt v Koreji je obvykle pokládán za americký triumf, ale války mají vždycky jen poražené. Dramatická situace, v níž se nachází nemocnice těsně za frontovou linií, tvoří podhoubí pro řadu komediálních situací. Humor, někdy hodně černý, je obranou proti hrůzám, jimž musí lékařský tým denně čelit.

Česká premiéra proběhla ve Vršovickém divadle MANA v Praze v červnu 2021.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz