Máte jednu špatnou zprávu

Titul v originále: You've Got Hate Mail

Žánr: komedie
Překladatel: Jiří Fisher
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 3

Billy Van Zandt, Jane Milmore(ová) (USA)

MÁTE JEDNU ŠPATNOU ZPRÁVU (YOU´VE GOT HATE MAIL)

z angličtiny přeložil Jiří Fisher

2 m, 3 ž

komedie - fraška

Břitký humor, vtipné dialogy a neobyčejně rychlé a nepředvídatelné změny v ději i v chování hlavních hrdinů – to jsou základní rysy této dynamické bláznivé komedie. Příběh začíná v okamžiku, kdy nevěrný manžel Richard pošle své manželce Stephanii email původně adresovaný milence. Wanda je recepční v právní firmě a po Richardovi vyžaduje veškerou jeho erotickou pozornost, a tak Richard v mailu navrhuje další milostnou schůzku. Osudný email rozpoutá řetěz bláznivých situací – které se ovšem v této frašce odehrávají výhradně v elektronické podobě: ať už na počítačích, na kterých probíhá výměna invektiv mezi manžely, ale i „poradenská služba“ jejich přátel Peggy a Richarda, či, v případě závěrečné honičky, na telefonech BlackBerry a iPhone... Je vůbec možné, že někteří lidé již nezvládají v záplavě komunikačních technologií schopnost komunikace „face to face“? Že se schovávají v jakési anonymitě za klávesnice technických vymožeností a mají pocit, že bez lidské citové konfrontace je v "cyber space" vše dovoleno?

Věk postav se může pohybovat od 25 až do 45 let. Zvláštní forma hry je jistě výzvou pro inscenátory. Tato černá komedie se momentálně (2010) hraje v off-broadwayském divadle The Triad Theatre, kde ji jeden z kritiků New York Times označil za dílo „mistrů moderní frašky".

Českou premiéru připravilo divadlo 3D Company v lednu 2013 (v Žižkovském divadle).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz