Maxi - Singles

Titul v originále: Maxi - Singles

Autor: Katharina Schmidt
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

Katharina Schmidt(ová) (Německo)

MAXI – SINGLES

3 m, 3 ž (variabilní)

“Jsi neodolatelná osobnost a vždycky vyhraješ!“ Tak zní heslo přesvědčených singlů, Toma a Jany. Ovšem situace se poněkud zkomplikuje poté, co jim v restauraci věští čínský číšník, že se nesmí nikdy vzít. Tom a Jana to nejprve ignorují, ale sudba jim stále víc a víc vrtá v hlavě...

Záludná hra na nevázaný vztah a chuť pokořit toho druhého dostává další vzrušující impuls – co kdybychom Číňanovu věštbu ignorovali a z legrace se vzali? Začínají ale problémy – jejich vykonstruované ideály se bortí, z požadavku nedotknutelné individuality zůstává jenom mrzačení sebe sama... A na konci dojde k radikálnímu zbavení se snubních prstenů pomocí nůžek na drůbež...

Tato jízlivá komedie si bere ve strhujícím tempu na mušku životní postoje mladých lidí bez víry a bez stabilních zásad. Byla uvedena v Heidelbergu v říjnu 2006.

Autorka (*1980) závodně plavala, pak studovala scénické psaní v Berlíně, kde se věnuje např. komornímu divadelnímu studiu či píše scénáře pro televizi či rozhlas. Za hru Maxi-Singles byla v roce 2006 oceněna na přehlídce v Heidelbergu cenou Autorenpreis des Heidelberger Stückemarktes 2006.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz