Mayfly

Titul v originále: Mayfly

Autor: Joe White
Žánr: hra, komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

MAYFLY (Jepice)

Jepice se ráno vylíhne, odpoledne se páří a v noci umírá: za jediný den se toho může stát hodně.

Dnes je den ročního výročí úmrtí syna Adama a jeho otec Ben usoudí, že je načase spáchat sebevraždu. Má ale smůlu, před utonutím ho zachrání Harry, číšník z místní hospody, která je před definitivním zavřením. Cat, Benova manželka, tráví dny tím, že telefonuje a zanechává zprávy, které zůstávají bez odpovědí. Dnešek však vypadá nadějně, protože jí hvězdy říkají, že se „znenadání objeví výjimečná osoba“. A dcera Loops dnes mimořádně odkládá maskáčové oblečení a v červených šatech své matky se chystá na první rande…

I v tak zapomenuté vesnici jako je Shropshire, kde by každý měl každého znát, může dojít k překvapivým setkáním, nečekaným zvratům a novým začátkům.

Autorův debut je laskavé a duchaplné drama plné nečekaného humoru. Autor dává každé z postav dostatek času, aby nám o sobě prozradila víc podrobností, své vzpomínky či zážitky, občas je postaví do tak nemožných situací, že máte chuť je obejmout. Zároveň se hra neutápí v sentimentu a nepostrádá momenty fantazie a výstřednosti.

Poprvé byla hra uvedena v dubnu 2018 v divadle Orange Tree Theatre v Richmondu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz