Me, As a Penguin

Titul v originále:

Autor: Tom Wells
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 1

Tom Wells (Velká Británie)

ME, AS A PENGUIN (KDYBYCH BYL TUČŇÁKEM)

3 m, 1 ž

komedie

Liz je příliš těhotná, než aby zvládla zatančit jako Uma v Pulp Fiction. Mark nadevše miluje staré sofa a Dave má na sobě kostým tučňáka. To Stitch jako obvykle sedí na pohovce a cosi plete. Přijel totiž nedávno do Hullu a kromě toho, že utekl před vesnickým životem a stařenkami v experimentálních svetrech, zatoužil také prozkoumat skutečnou městskou gay komunitu. Jenže teď se chová podezřele, nikoho nechce pustit do koupelny a něco tam skrývá.

Jde o komedii s jemnou dávkou hořkosti - tematizuje fenomén mateřství, nutnost podstoupit zásadní životní změnu, podrobit se přirozenému životnímu vývoji, přijmout sama sebe i schopnost najít si milujícího partnera. Největší předností hry jsou zábavně znepokojivé groteskní postavy i situace, a také dobře napsané dialogy mající svižné tempo a vtip. Hra sice nepřináší velkolepou zápletku, silně však rezonuje svými tématy.

Hra byla poprvé uvedena v roce 2009 na West Yorkshire Playhouse`s Showcase a setkala s tak silnou odezvou kritiků i běžných diváků, že byla o rok později uvedena i v Londýně v Arcola Theatre.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz