Mentalists

Titul v originále: Mentalists

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2

THE MENTALISTS (Mentalisti)

komorní komedie

V londýnském hotelovém pokoji, který si pronajali na jedinou noc, se sejde zvláštní pár. Ted je manažer u firmy zabývající se průmyslovým čištěním a také muž, jenž má pro tento svět poselství. Pod vlivem teorií amerického psychologa BF Skinnera chce utvořit komunitu tisíce lidí, jejímiž zásadami bude „čistota, dobré chování a spaní s vlastní ženou“. Za pomocníka si zvolil Morrieho, kadeřníka s bujnou fantazií a příležitostného kameramana, který se specializuje na soft porno. Ten má v pronajatém pokoji natočit Tedovo poselství pro jeho budoucí web, kterým osloví potenciální následovníky. Postupně si z uvěřitelných i zcela neuvěřitelných historek, které chrlí Morrie, i z Tedových utopických představ sestavíme obraz jejich letitého přátelství, jeho předností i nebezpečí. Ne náhodou hra končí zásahem policie.

Mimořádná příležitost pro dva charakterní herce středního věku s komickým potenciálem z pera známého britského dramatika měla premiéru v roce 2002 na jevišti londýnského National Theatre. Znovu na ni upozornila inscenace ve Wyndham´s Theatre ve West Endu v září 2015 s oblíbeným stand-up komikem Stephenem Merchantem v roli Teda.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz