Město na vlnách

Titul v originále: La ville a voile

Autor: Paul Willems
Žánr: hra
Překladatel: Jiří Matějíček
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 3

Paul Wïllems (Francie)

MĚSTO NA VLNÁCH

překlad Jiří Matějíček

5 m, 3 ž

1 dekorace

Někdejší dlouholetý ředitel bruselského Palais de beaux arts a zakladatel Europalií je ve frankofonním světě velmi ceněn jako dramatik (u nás jen koncem 50. let uvedlo Divadlo S.K. Neumanna Prší mi do domu). Ač původem Vlám, duší patří francouzské kultuře, včetně jejího všudypřítomného surrealistického dědictví. To jako by zformovalo i strukturu této hry.

Jistý Josty se po čtyřiceti letech vrací do rodných Antverp s pověstí milionáře. Vrací se proto,aby uskutečnil své představy o štěstí,jehož přeludné stíny vídal dopadat osvětlenými okny domů na chodník, kde přespával jako dítě ulice.Najme tedy celý štáb lidí, kteří mu mají představovat onen vysněný svět, kulisy se změtí světel a nesouvislých útržků vět.Skutečně zbuduje obrovskou fikci,která začíná pohlcovat i ty, pro něž je zdrojem znamenitých příjmů.Stačí však i jen pouhý závan skutečného lidského citu, aby bublina splaskla.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz