Meteor Shower

Titul v originále:

Autor: Steve Martin
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Steve Martin (USA)

METEOR SHOWER (METEORICKÝ ROJ)

2 m, 2 ž

komedie

Corky a Norm pozvali na návštěvu druhý manželský pár: mnohem stylovější, zajímavější, mladší a zábavnější Lauru a Geralda. I když se ještě ani pořádně neznají, uvítají návštěvu u sebe doma, aby společně pozorovali meteorický roj na obloze. Nad jejich domem jsou totiž krásně vidět hvězdy. Jenže Laura a Gerald jsou toxický pár, který otráví atmosféru, vystaví hostitele mnoha zkouškám a možná je i rozdělí.

Hra připomínající Albeeho Kdo se bojí Wirginie Woolfové? se odehrává v řadě scén, které na sebe ne vždy navazují. Záhy se v řetězu obrazů objevují alternativní děje i vyústění situací. Scénosled nectí chronologii ani kauzalitu. To, co se zpočátku jeví velmi civilně je záhy vykloubeno a divnost se stává principem. Dominantou textu je pečlivě vypointovaný situační i slovní humor, který zjemňuje existenciální přesah dramatu a činí z něj text srozumitelný pro široké publikum.

Hra amerického herce, komika, hudebníka a dramatika Steva Martina měla premiéru v Booth Theater v New Yorku roku 2017 a v roli Corky prožila svůj broadwayský debut respektovaná americká komička Amy Schumer.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz