Midsummer

Titul v originále: Midsummer

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

David Greig (Velká Británie)
SLUNOVRAT - HRA SE ZPĚVY (MIDSUMMER)

přeložila Jitka Sloupová
1 m, 1 ž

Romantická komedie nese podtitul „komedie se zpěvy" - oba hrdinové hry totiž své vtipné dialogy a strhující vyprávění o událostech jedné svatojánské noci a následujícího víkendu doprovázejí písněmi (autor: Gordon MacIntyre ze skupiny Ballboy) a hrou na akustické strunné nástroje.
Helena je pětatřicetiletá právnička a Bob její vrstevník, zabývající se poněkud nekalými obchody a snící o nezávislém životě pouličního muzikanta. Nesourodý pár spojuje jednak životní pocit lidí „uprostřed léta" jejich života a jednak náhodné seznámení v jednom známém edinburském baru. Helena tu marně čeká na svého (ženatého) přítele a atmosféra „středoletní" noci i vypité skleničky ji inspirují k oslovení dalšího osamělého návštěvníka - Boba. Kupodivu však „sexem na jednu noc" jejich známost nekončí. Následující sobota je pro oba frustrujícím zážitkem: Kocovinou indisponovaná Helena jako družička poněkud rozvrátí svatbu své sestry a Bobovi se nepodaří dotáhnout jeden podezřelý obchod pro svého bosse Malého Tama. Těsně před nosem mu zavřou banku, a tak bloumá Edinburghem s igelitovou taškou s patnácti tisíci liber, které tím pádem nestačil včas doručit na bossovo konto. Když opět náhodou potká zbědovanou Helenu, brzy se vynoří nápad, co s nimi.
Nezapomenutelný flám, do něhož se nakonec zapojí velká část města, vrcholí v apartmá nejluxusnějšího edinburského hotelu Balmoral. Tady je však Bob dopaden svým bossem. Jeho běh o život ospalým nedělním městem nakonec skončí téměř božím zásahem. Helena, která se obává, že je těhotná, se mezitím znovu marně pokusí sejít se svým milencem. Po tomto ponížení se ještě dovídá, že její obavy (či naděje?) byly liché - těhotenský test je negativní, a tak i její cesta k novému začátku je volná. Posílá esemesku Bobovi a oba svého druhu desperáti se rozhodnou ke společné plavbě... do Belgie na týdenní dovolenou. Ale kdo ví.
Mimořádná příležitost pro dva všestranné komedianty kolem pětatřicítky!

Česká premiéra proběhav Divadle v Řeznické v listopadu 2015.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz