Misery nesmí zemřít

Titul v originále: Misery

Autor: Stephen King, William Goldman
Žánr: dramatizace
Překladatel: Pavel Dominik
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 1

MISERY NESMÍ ZEMŘÍT (Misery)

oficiální dramatizace kultovního thrilleru

Paul Sheldon je úspěšný spisovatel, který se proslavil romantickými romány s ústřední hrdinkou Misery. Jednoho zimního dne se mu cestou k vydavateli s dokončeným rukopisem posledního románu přihodí autonehoda. Má štěstí, zachrání jej ta na pohled nejvhodnější osoba, jeho "fanynka číslo jedna", Annie Wilksová, bývalá zdravotní sestra. Bohužel, Annie natolik miluje Miseryiny příběhy, že nehodlá akceptovat fakt, že jde pouze o fiktivní postavu. A čerstvý rukopis románu, který si u sebe během autonehody Sheldon vezl, už s nebohou Misery nemá nic společného. Nenáviděnou postavu zabil v posledním díle série, který jde do prodeje zrovna v době, kdy se léčí u své největší obdivovatelky. Jenže zkuste zavraždit Annie jediný smysl jejího života...

Českou premiéru původní dramatizace (Simon Moore) uvedla v únoru 2006 Divadelní společnost Petra Bezruče v Ostravě, aktuální oficiální dramatizaci uvedlo Studio Dva Praha v březnu 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz