Misha´s Party

Titul v originále: Misha´s Party

Autor: Alexander Gelman, Richard Nelson
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 8 ženy 6

Richard Nelson (Británie) - Alexandr Gelman (Rusko)

MISHA'S PARTY (Míšův večírek)

8 mužů, 6 žen

Do hotelu Ukrajina, v noci z 20. na 21. srpna 1991, kdy se naproti před moskevským Bílým domem rozhodovalo o budoucnosti vojenského puče, situoval Nelson svou hru, kterou vytvořil spolu s Rusem Gelmanem jako experiment na objednávku Královské shakespearovské společnosti.

V hotelu právě probíhá večírek k 60. narozeninám ředitele muzea automobilů a notorického donchuána Míši. Pozvány jsou obě jeho bývalé manželky, jejich manželé, jeho současná snoubenka i jeho dcera. "Rodinná" hádka na sebe nedá dlouho čekat. Ve druhé, "americké" dějové linii pátrá jedna z klientek hotelu, bývalá americká filmová herečka, po své přecitlivělé vnučce, která se právě ztratila v rozbouřených moskevských ulicích. Oba příběhy spojí intrika: Američanka, vedena soucitem s jubilantem, namluví ve snaze navodit důstojnou atmosféru Míšovu rozhádanému příbuzenstvu, že jejich hostitel umírá (Nevědouc, že není daleko od pravdy.) I další postavy, uvězněné tanky v hotelu, mají najednou čas a příležitost zamyslet se nad svým životem a řešit své problémy: Míšina snoubenka zruší jejich zasnoubení, jedna z jeho bývalých žen, výtvarnice, žijící od své emigrace v New Yorku, uposlechne svůj stesk a rozhodne se zůstat v Moskvě a opustí tak svého druhého manžela, propadlého americkému konzumentství. Američanka najde svou vnučku - a v přátelství s ní nalezne smysl svého dosud egocentrického života. K ránu zůstane Míša v restauraci sám se svou novou americkou přítelkyní, které konečně může přednést svou narozeninovou řeč, ke které se během vzrušeného večera nedostal.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz