Miss Abigail´s Guild To Dating, Mating And Marriage

Titul v originále: Miss Abigail´s Guild To Dating, Mating And Marriage

Autor: Sarah Saltzberg, Ken Davenport
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Ken Davenport, Sarah Salzberg (USA)

MISS ABIGAILS GUIDE TO DATING, MATING AND MARRIAGE

(SLEČNA ABIGAIL RADÍ, JAK RANDIT, SBLIŽOVAT SE A UZAVÍRAT SŇATKY)

1 m, 1 ž

komedie

Zábavné divadlo na divadle (ideální pro klubové scény) na stále vděčné téma mileneckých vztahů. Slečna Abigail je ve skutečnosti vdova, ještě ne tak úplně k zahození, která po smrti svého milovaného manžela pocítila potřebu pomáhat lidem. Celá hra je vlastně přednáškou slečny Abigail na téma, jak úspěšně zvládnout partnerství. Diváci mohou na jeviště posílat své dotazy a během vystoupení jsou z publika vyzýváni dobrovolníci, kteří na jevišti pomáhají demonstrovat seznamovací a jiné techniky. Slečna Abigail má švarného asistenta, hispánského mladíka jménem Paco. Během večera neustále vyzvání telefon, což jenom dokazuje, jak úspěšná a žádaná slečna Abigail je. Rad se na ní domáhá jistá Jennifer, která je po rozchodu s Bradem zcela zoufalá.

Slečna Abigail nabrala své rozumy z nesčetných příruček typu „Jak si získat mladého muže a co s ním pak dělat“, z nichž nejnovější vyšla někdy v 70. letech. S pomocí Paca nám Abigail představuje nejvhodnější způsoby seznámení (jak si přisednout v kavárně a na jaká témata zapřádat hovor – počasí, jídlo, církevní aktivity), radí, jak rozlišit lásku, žádostivost a marnou touhu a jak se dobře vdát a partnera si udržet (poslouchat Partnerské desatero, nesrovnávat s předchozími vztahy).

Všechno běží rychlým tempem a v dobrém rozmaru a nakonec, jak jinak, Paco vyzná slečně Abigail lásku a kus vrcholí happy endem. Estrádní hra byla s velkým úspěchem uvedena v červnu 2010 ve floridském David A Straz Jr Center For Performing Arts.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz