Missing

Titul v originále: Missing

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 3

Reza de Wet (Jihoafrická republika)

MISSING (Nezvěstné)

3 ženy, 1 muž

Komorní jednoaktovka balancující mezi naturalismem a temnou pohádkovou fantazií. Odehrává se během posledního srpnového večera v chudém příbytku na okraji malého jihoafrického města, pronásledovaného vizí neznámého vraha a násilníka. Tomu je připisováno zmizení dvou dívek, které se ztratily rok po sobě právě poslední srpnovou noc.

Také Mien a Meisie, matka s dcerou, v jejichž domě se příběh odehrává, mají z neznámého strach. Když přede dveřmi zastaví vůz, obě se vyděsí, ale je to jen rodinná přítelkyně Gertie, která dnes v noci nechce být sama. Slepý Konstábl, který příbytek navštíví jako jedna z bezpečnostních posil, jichž je tento večer město plné, vnese do domu zdánlivý klid. Ženám se Konstábl líbí, Gertie v něm vidí potencionálního ženicha pro sebe, Mien pro svou dceru, kterou se mu snaží podstrkovat. Mezi Meisie a Konstáblem se vytvoří jemné pouto - Konstábl je schopen odhalit v Meisie skrytou touhu po svobodě a probudí její ženskost. Před půlnocí odcházejí ženy spát a Konstábla uloží v přízemí. Ten odloží slepeckou hůl i brýle. Jeho kabát je z druhé strany oblekem Harlekýna, v nějž se Konstábl převlekem změní. Meisie se objevuje na schodech bosá v šatech z biřmování (tedy vystrojená tak jako ostatní zmizelé dívky) a Harlekýn ji odvádí do noci.

Lyrické drama, v němž autorka prostřednitvím vyprávění zkoumá mechanismus postupného narušování rodinného řádu až k jeho rozpadu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz