Missing Marisa

Titul v originále: Missing Marisa

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2

John Patrick Shanley (USA)
MISSING MARISA (BEZ MARISY)
2 m
komorní konverzačka

Terry a Eli jsou přátelé, které spojuje i jedna žena - Marisa. Bývala Eliho ženou. Potom utekla s Terrym. A teď opustila i jeho. Terry přichází do Eliho bytu a Marisu u něho hledá. Vrátila se k němu? Eli se nechová vstřícně. Oba muži kolem sebe krouží, připraveni k boji a současně zranitelní.
Eli chce přátelství. Terry chce jen Marisu zpět. Ani jeden z nich nemůže dostat, co chce. Zvoní telefon. Je to Marisa? Eli telefon nezvedá, a tak se ho zmocní Terry a ohlásí se. Volající zavěsí.
Eli peče kuře. Terry chce vědět, koho čeká k večeři. Eli to nechce prozradit. Nakonec Terry, jehož tak Eli i Marisa vyloučili ze svých životů, prosí alespoň o to, aby mohl ochutnat kuře. Eli mu dá jen malý kousek. Taková je Terryho porce života. Je to věčný tulák, vyvrženec. Poděkuje Elimu za to málo, co mu bylo dopřáno, a připravuje se k odchodu.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz