Mission: Espoo

Titul v originále: Esitystalous

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 2

Juka Jokela (Finsko)

MISSION: ESPOO / ESITYSTALOUS (MISE ESPOO)

6 m, 2 ž

Satirická komedie přináší na jeviště současný střet kultury, ekonomiky a politiky a zobrazuje ho ostrým a zlomyslně zábavným způsobem. Hra zkoumá krizi identity a absenci všeobecných zkušeností v současném městském životě a klade také otázky po podstatě a potřebě vyprávěných příběhů a lidské potřebě najít trvalé hodnoty v neustále se měnícím světě.

Hlavní postavou je dramatik, jenž se na základě pozvání od starosty ocitá v „kreativním týmu pro vytvoření značky“ města Espoo. Jejich úkolem má být vytvoření příběhu a identity pro Espoo, něco, co vystihuje podstatu města v jeho současnosti i budoucnosti. Jenže každý člen týmu má svou vlastní vizi, která je v rozporu s ostatními, nemluvě o dalších vnitřních konfliktech mezi členy. Čas běží a zvyšuje se i tlak na dramatika, má ukázat nějaké výsledky a ospravedlnit tím svůj vysoký plat. Ale je vůbec v Espoo něco pořádného a skutečného?

Juha Jokela napsal (a zrežíroval) dojemnou zprávu o tom, jaké je to být umělcem, vytvářet skutečné umění a jak obě tyto věci ovlivňuje ekonomika. Kritika vyzdvihla i „přirozené, uvěřitelné a zábavné repliky“.

Hru máme k dispozici v anglickém překladu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz