Mitwisser

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

Philipp Löhle (Německo)

DIE MITWISSER (ZASVĚCENCI)

3 m, 2 ž

Hořká komedie o digitalizaci společnosti. Theo Glass si pořídí Kvanta, což je užitečný pomocník, osobní asistent a bezplatný vyhledávač informací v jednom. Kvant se stává cenným pomocníkem i pro spoustu dalších lidí. Theo je z chytrého Pana K. (jak svého Kvanta nazval) zcela nadšený, usnadňuje mu např. jeho práci encyklopedisty.

Theova přítelkyně Anna je ale vůči Kvantům dost skeptická, na její vkus se stroj příliš míchá do osobních věcí lidí, např. tiše sedí ve společnosti a všechno slyší. Předává tyto informace dál? Navíc Theův šéf si začíná říkat, k čemu potřebuje Thea, když má Kvanta…

Autor napsal jasnozřivou komedii o paralelním vesmíru, o všudypřítomné robotizaci a digitalizaci, jež nás začíná ovládat. Jsme svobodné bytosti se svobodnou vůlí, či už spíše loutky v rukou algoritmů? Hra měla premiéru v dubnu 2018 v Schauspielhaus Düsseldorf.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz