Modrá, modrá, modrá

Titul v originále: Kék, kék, kék

Žánr: komedie
Překladatel: Táňa Notinová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 6 ženy 5

Zoltán Egressy (Maďarsko)

MODRÁ, MODRÁ, MODRÁ

z maďarštiny přeložila Táňa Notinová

6 m, 5 ž

Malý potulný rodinný cirkus vegetuje na pokraji životního minima; jeho příslušníci se tak tak se protloukají ve dvou maringotkách, zvířata už museli dávno prodat, účinkující slepice sníst. Ředitel cirkusu, hlava rodiny, stárne. Jednoho dne však svitne nová naděje: vedení cirkusu obdrží dopis od Světové unie potulných cirkusů s nabídkou členství v jeho Evropské sekci. Slibuje to peníze a vyšší úroveň, jsou zde ale samozřejmě také vyšší požadavky: cirkus musí vyhovovat předepsaným parametrům a předpisům. Je třeba uspořádat speciální představení a obstát před tvrdou komisí.

Další půvabná hra z pera maďarského "pábitele" je tak trochu parabolou na vstup zemí tzv. východního bloku do Evropské unie, je ale také plná dojemných individuálních osudů každé z osmi postav, jež šapitó svázalo profesně i životně. Jsou mezi nimi lásky, hádky, nemoci i štěstí jako v každé jiné normální rodině. Ať už s Unií, nebo bez, důležité je hrát poctivě a s chutí, a se smíchem i pláčem zpívat o modré barvě nebe nad námi!

Premiéru uvedlo Slovácké divadlo Uherské Hradiště...

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz