Moje tango

Titul v originále: Flying into Daylight

Autor: Ron Hutchinson
Žánr: hra
Překladatel: Jitka Sloupová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 1 ženy 1

Ron Hutchinson (Velká Británie)

MOJE TANGO (FLYING INTO DAYLIGHT)

přeložila Jitka Sloupová

1 m, 1 ž

Text s taneční tématikou je příběhem mladé ženy, která překoná rakovinu a poté propadne tangu. Victoria opouští svou dobře zavedenou existenci zaměstnankyně aukčního domu, rozloučí se se svým snoubencem Larrym a vydá se, jako tisíce lidí před ní, do Buenos Aires. Stane se žačkou v jedné ze soukromých škol tanga. Jeho síla, filozofie, ale i ten, kdo Victorii do světa tanga zasvěcuje, její učitel Marco, zásadně změní hrdinčin postoj k životu. Victoria se rozhodne zůstat v Argentině s Markem – jak se ovšem ukáže k jeho velkému zděšení. Život v chudobě, byť s tangem, není životním cílem bývalého továrního dělníka, a tak se Victoria stane jednou z řady jeho odmítnutých milenek. Nápor drsné reality přiměje Victorii k návratu do Londýna. Jenže skutečný návrat už není možný, Victoria se příliš změnila. Nakonec pálí mosty a nasedá do letadla s cílem Buenos Aires. Skutečně porozumět tangu může jen ten, jehož srdce bylo zlomeno. Hra byla inspirována autobiografickou prózou Victorie Fischerové.

Všechny role v tomto poetickém tanečním dramatu hrají dva pohybově mimořádně disponovaní herci – za příslušného hudebního doprovodu na bandoneon.

Světová premiéra se konala 27.11.2014 v Live Theatre v Newcastle-upon-Tyne. Českou premiéru chystá Studio DVA na září 2018.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz