MOMologues

Titul v originále: MOMologues

Autor: Lisa Rafferty
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 4

Lisa Rafferty, Stefanie Cloutier, Sheila Eppolito (USA)

MOMOLOGUES (MÁMOLOGY)

4 ž

komedie

“Mezi dvacítkou a třicítkou jsem dělala všechno pro to, abych neotěhotněla. Po třicítce jsem se zase nesnažila o nic jiného, než o úspěšné početí.”

Čtyři ženské postavy spolu sdílejí zkušenosti týkající se mateřství. Střídají se v popisu jednotlivých fází - od početí (ovulační testy, načasovaný sex, umělé oplodnění), přes těhotenství (nekonečné nevolnosti, pálení žáhy, oteklé nohy, stryje) a porod (čtyři hororové scénáře), po kojení, osamělost matek v domácnosti a známosti z pískoviště a herních skupinek, až po vydechnutí, když už jdou děti konečně do školy (a matky, ačkoli se na ten moment dlouhou dobu těší, nakonec brečí, že to uteklo tak rychle).

Mateřství se zde prezentuje s nadhledem, ale jako zkušenost, bez níž by život nebyl kompletní, i když je to často na infarkt. Komedie v lehkém tónu, která si snadno získá ženské publikum.

Premiéru měla tato komedie v květnu 2002 v bostonském ICA Theatre.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz