Mom's the Word

Titul v originále:

Autor: Deborah Williams, Linda Carson, Jill Daum, Alison Kelly, Barbara Pollard, Robin Nichol
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 6

Linda Carson, Jill Daum, Alison Kelly, Barbara Pollard, Robin Nichol, Deborah Williams (Kanada)

MOM’S THE WORD (TO SLOVO JE MÁMA)

6 ž

komedie

Komedie, která nechá diváky se od srdce zasmát a místy i trochu dojmout, se zabývá vším, čím si novopečená matka musí projít. Od těhotenství, přes zázrak zrození, až po chvíle pochybností a únavy. Šest ženských hlasů se prolíná v jednotlivých částech hry, které jsou vždy věnovány určitému tématu. Delší promluvy střídají výkřiky do tmy či drobná povzdychnutí, vše s notnou dávkou sebeironie. Postupně se tak skládají celistvější příběhy matek, které nadevše milují své děti ale i tak občas zaslechnou volání divočiny, respektive ozvěny svých starých životů plných odhodlání i nezávislosti.

Hra nesentimentálně a bez zbytečných klišé nahlíží téma mateřství, nabízí řadu anekdotických mikropříběhů skládajících se do jednotného obrazu jako puzzle. Hra byla s velkým úspěchem inscenována už na třech kontinentech. Premiéra proběhla v lednu 1994 v rámci Women in View Festivalu ve Vancouveru.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz