Money Shot

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 3

Neil LaBute (USA)

MONEY SHOT (KLÍČOVÝ ZÁBĚR)
1 m, 3 ž

komedie

Karen a Steve jsou filmové hvězdy, které spojuje jedno: oba zoufale potřebují natočit nový hit. Už se jim to nepodařilo léta, ale změnit by to mohl nový film, do kterého je obsadil módní evropský režisér. Večer před natáčením klíčové (milostné) scény se oba sejdou v Karenině domě spolu se svými protějšky – Kareninou lesbickou partnerkou, režisérkou Bev, a Steveovou mladičkou manželkou Missy, začínající herečkou. Před nimi je důležité rozhodnutí: jak daleko jsou v naturalismu klíčového záběru ochotni zajít, aby se jim podařilo zažehnat pád do filmového zapomnění. Bev, které je ovšem celá situace velmi proti mysli, se nakonec vydá na cestu velmi rafinované msty.

LaBute v této své další komedii mravů znovu potvrzuje pověst dramatika, jenž se neohlíží na pravidla genderové korektnosti: mezi pohlavími tu dojde dokonce na skutečný zápas – konkrétně řecko-římský…

Světová premiéra v newyorském off-broadwayském Lucille Lortel Theatre se konala 4. září 2014 v režii Terryho Kinneye.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz