Monster zertrampeln Hochhäuser

Titul v originále: Monster zertrampeln Hochhäuser

Autor: Lukas Holliger
Žánr: černá komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 3

Lukas Holliger (Švýcarsko)

MONSTER ZERTRAMPELN HOCHHÄUSER (PŘÍŠERY ROZDUPÁVAJÍ VĚŽÁKY)

2 m, 3 ž

černá groteska o sedmi stupních

Velkoměsto, v němž panuje katastrofální nedostatek bytů. Údajný hudební skladatel s rozsahem dvanácti tónů Petr Fallok se se svou přítelkyní Edith stěhuje do 30. patra dvaačtyřicetiposchoďového věžáku patřícímu realitnímu žraloku Jakymu. Problémy na sebe nenechají dlouho čekat – do téhož bytu se totiž stěhuje i jiný, „vzděláníneschopný“ pár Kurt a Kritistina Kreztovi, kteří rádi nahlas poslouchají populární hudbu. Oba páry vlastní ze zákona pouze jeden klíč.

Z hádky o obytnou plochu se rychle stává boj o právo na bytí. Konflikt jde až na kostní dřeň. Životní díla, obrazy světa a síla svalů chtějí zvítězit nad špatným životem těch druhých. Přitom jsou ve sklepě objeveny nejen mrtvoly, nýbrž jsou také osvobozeny uvězněné děti. A protože najednou nikdo neví, co s nabytou svobodou, postará se o náležitou disciplínu policejní stát...

Dynamická těkavá hra o kulturních příšerách a nestvůrách v kultuře, o stoupající nenávisti mezi intelektuály a lůzou, o dvou paralelních společenstvích žijících mezi námi.

Originální hra autora z Basileje (*1971) zaujala odbornou veřejnost i diváky – hra byla vybrána jako nejlepší na autorských dnech scénických čtení „Stück auf!“ v Essenu 2013 a taktéž byla vybrána do užšího výběru na tradiční přehlídku nových her Stückemarkt 2013.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz