Months on End

Titul v originále: Months on End

Autor: Craig Pospisil
Žánr: komedie, tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 5

MONTHS ON END (Měsíc po měsíci)

V řadě komických scén, měsíc po měsíci, sledujeme propletené osudy skupiny přátel, jejichž životy se pohybují na hranici štěstí a smůly, lásky a zármutku.

Phoebe a Ben jsou zasnoubeni, ale trápí se přetrvávajícími pochybnostmi o vzájemném vztahu. Přesto na ně žárlí Elaine, a to zejména proto, že žádný z jejích vztahů nevydržel déle než pět schůzek. Je připravena na lásku úplně rezignovat, dokud nepotká Waltera, jehož jedinou chybou ale je, že je ženatý. Walterův bratr Nick je svobodný, ale když na pláži požádá svou přítelkyni Paige o ruku, ta zděšeně vykřikne a ztratí zásnubní prsten v písku. Heidi, Phoebina sestra, má v květnu projev při slavnostní promoci. Řeč začíná jako pocta rodičům absolventů, ale zvrhne se v hysterickou tirádu proti nim. A v červnu pak sledujeme svatební den vynervované Phoebe, kterou chce její otec uklidnit a podpořit slovy: „Představ si, že jsi v letadle, které padá...". A nakonec se Walter a Nick v červenci zábavně přou o to, co jim na ženách připadá sexy.

S blížícím se koncem roku hrozí, že hádka kvůli Beatles rozdělí Bena a Phoebe, ale nenadálá smrt je ještě silněji spojí. Hra končí vtipnou a dojemnou prosincovou scénou Waltera a Nickyho.

Craig Pospisil je americký dramatik, autor muzikálových libret a filmař. Kromě 40 krátkých her napsal i devět celovečerních a pár muzikálů.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz