Morčata (Indická banka)

Titul v originále: Les cochons d'Inde

Autor: Sébastien Thiéry
Žánr: komedie, groteska
Překladatel: Nora Obrtelová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 4

MORČATA (COCHONS D´ INDE)

3 m, 4 ž (možné zdvojení)

komedie - groteska

Alain Kraft, skromný padesátník z lidu, netuší, že když přijde do banky vyzvednout peníze, roztáčí kolotoč nedorozumění a své zkázy. To, co začíná pouhopouhým vyplněním příkazu k úhradě, pokračuje neúprosným administrativním zválcováním Alaina. Banka totiž byla prodána do Indie a nové indické vedení banky mu zablokovalo účet. Navíc mu zakáže opustit banku s tím, že se provinil nedovoleným obohacením... Komedie na půdorysu francouzské absurdní grotesky skvěle rozvádí původní nevinnou zápletku a dohání hlavní postavu téměř k šílenství, aby nakonec opustil banku s šunkou v ruce...

Hra francouzského herce a dramatika Sébastiena Thiéryho měla premiéru v roce 2009 v pařížském divadle Hébertot. Kromě značného diváckého úspěchu získala i významné uznání kritiky – byla oceněna prestižní cenou Molière za rok 2009 za nejlepší komedii, Patrick Chesnais pak Molièra za výkon v hlavní roli. U nás hru poprvé uvedlo formou scénického čtení v březnu 2011 Východočeské divadlo v Pardubicích, premiéra pak proběhla v pražském Divadle Bez zábradlí v listopadu 2011 pod názvem Indická banka.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz