Moulin Rouge Story

Titul v originále: Moulin Rouge Story

Autor: Marc Schubring, Wolfgang Adenberg
Žánr: muzikál
Jazyk: němčina
Postavy: muži 7 ženy 4

Marc Schubring, Wolfgang Adenberg (Německo)

MOULIN ROUGE STORY

7 m, 4 ž

muzikál

Love story na pozadí slavného kabaretu Moulin Rouge, jehož kouzlu podlehlo bezpočet lidí. Mezi nimi i postavy tohoto muzikálu. Hlavní postavou je žena z vyšších vrstev, Isabelle de Fontillac, jež navzdory svému manželovi kabaret navštěvuje, zcela jí okouzlil. Ne tak manžela Henriho, který sice kabaret nesnáší jakožto zvrhlé umění, nicméně pokrytecky Moulin Rouge navštěvuje kvůli jiným záležitostem...

Isabelle se rozhodne stát se tajně tanečnicí a zpěvačkou a brzy se z ní v Moulin Rouge stane hvězda – vystupuje pod pseudonymem s maskou na oči. Zamiluje se do ní bohémský malíř, spřátelí se s herci, tanečnicemi, Moulin Rouge se pro ni stává vším. Jednoho dne se tam setká k vzájemnému překvapení se svým manželem, který ji pozná a pokrytecky vyžene z domu. Isabelle tím trpí o to více, že se již nesmí kvůli hanbě stýkat se svojí milovanou dcerou.

Po pár letech začíná kabaret a zájem o něj a s ním i jeho zaměstnanci upadat, herci umírají, Isabelle již dělá svoji práci ne z lásky, ale jen pro peníze, její milenec, bohémský malíř Arséne, rozhazuje s přáteli její peníze, až se s ním rozejde. Zůstává opuštěná, s pár přáteli mají plán znovu oživit slávu kabaretu, ale nemají peníze...

Čas letí, dílo zkázy dokonává 1. světová válka. Ve 20. letech se po dlouhém čase nostalgicky vrací již starší Isabelle do znovuotevřeného kabaretu, vlastně nyní již revue v rytmu jazzu. Zaujme jí jedna tanečnice a ke svému překvapení zde potká u jednoho stolu i svého bývalého manžela, Henriho de Fontillaca. Čas již smazal všechny křivdy, udobří se a Isabelle se dozvídá, proč Henri bývalý kabaret navštívil – ona výtečná tanečnice je jejich dcera. Oba se usmíří, staré hříchy a ješitnost jsou zapomenuty. Dcera spojuje jejich životy a Henri Isabelle navrhne, zda se nechce vrátit zpět do jejich domu k rodině. Isabelle přijímá. Poslední obraz je nostalgický výstup s tanečnicemi a kankánem, slavný Moulin Rouge žije ve vzpomínkách a jeho odkaz zůstává.

Úspěšný a dynamický muzikál, v němž nechybějí milostné zápletky či dojemné lidské osudy, měl premiéru v prosinci 2008 v Schauspielhaus Stuttgart.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz