Mrs. Vincent Price

Titul v originále: Mrs. Vincent Price

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4 ženy 3

Peter Quilter (Velká Británie)

MRS. VINCENT PRICE

4 m, 3 ž

Hra o životě divadelní herečky Coral Browne(ové) (1913-1991), která se stala pověstnou pro své úžasné vypravěčské umění, břitký humor a uštěpačné poznámky. Byla blízkou přítelkyní například spisovatele Alana Bennetta, špiona Guy Burgesse, hereček Joan Riversové a Judy Denchové. Osmnáct let byla provdaná za hollywoodskou legendu hororových filmů Vincenta Price (Jáma a kyvadlo, Dům voskových figurín, Moucha...) Jejich unikátní manželství a zároveň přátelství, plné lásky a humoru je základem této divadelní komedie.

Hra začíná roku 1989, kdy se Coral a Vincent chystají na předávání Oscarů. V reminiscencích se ocitneme například v londýnském divadle za války roku 1941, při natáčení filmu o britském špionovi z roku 1958, ve Wildově hře Vějíř Lady Windermerové z roku 1966 nebo při přípravě tehdy šokující lesbické scény pro film Zabití sestry George.

Duchaplná a vtipná hra s neobvyklým příběhem je jedinečnou příležitostí pro herečku v titulní roli.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz