Murder For Two

Titul v originále:

Autor: Joe Kinosian, Kellen Blair
Žánr: muzikál
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Joe Kinosian, Kellen Blair (USA)

MURDER FOR TWO (VRAŽDA PRO DVA)

1 m, 1 ž

komediální muzikál

Arthur Whitney je úspěšný americký spisovatel a zanedlouho mu má vyjít další román. Jenže je mrtev a vrah se nachází někde mezi hosty v pokoji, kteří přišli oslavit Arthurovy narozeniny. Každý má motiv a každý je podezřelý.

Zatímco jeden herec představuje trochu zmateného detektiva, druhý (herec, nebo herečka) představuje všechny zbylé postavy. Komediální muzikál, k jehož uvedení je potřeba hudebně zdatných protagonistů, kteří navíc ovládají hru na klavír, je poctou divadlu. Na herce ztvárňujícího všechny podezřelé klade nemalé nároky, mnohdy herec představuje například i celý chlapecký skautský oddíl. Pomocí jednoduchých divadelních triků vzniká nespoutaná show pitoreskních postav, situačního i slovní humoru avšak s velmi kvalitní detektivní zápletkou.

Komediální komorní muzikál měl premiéru v Chicago Shakespeare Theater v květnu 2011. Hra získala Joseph Jefferson Award za nejlepší nový muzikál. Hrála se po celých Spojených státech, ve Velké Británii, v Číně, Japonsku, Argentině.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz