Muž sedmi sester

Titul v originále:

Autor: Jaroslav Havlíček, Martin Glaser, Olga Šubrtová
Žánr: groteska
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 8

Jaroslav Havlíček, Martin Glaser, Olga Šubrtová

MUŽ SEDMI SESTER (erotická groteska)

4 m, 8 ž

Emil Škvor a jeho tři kamarádi tvoří partičku, ve které zahání nesnesitelnou nudu svých maloměstských životů vymýšlením šílených kanadských žertíků. Jejich život nabere nečekané obrátky, když se Emil rozhodne provést největší „vtip" svého života: svést během jediného týdne sedm sester, které byly rodiči počaty jako prvky neuvěřitelné geometrické řady. Sestry představují „reprezentativní" vzorek naší populace - nezaměstnaná čtyřicátnice Tereza, duchovní cestu hledající Božena, kleptomanií stižená Ludmila, rebelující a demonstrativní sebevraždy páchající Slávka, mladá lesbička Zdeňka, handicapovaná Cilka a charitativní činnosti propadlá Milena. Škvor za vydatné spolupráce svých kamarádů (doktora, makléře realitní kanceláře a zaměstnance videopůjčovny) vmanipuluje dívky postupně do mezních situací, ve kterých jim „nezbývá" než podlehnout...

Hra pracuje s razantní zkratkou, komiksovou úsporností a místy velmi krutým humorem. Drsná groteska, která využívá prvky převlekové komiky nabízí výjimečnou hereckou příležitost mladému herci v roli Škvora a zároveň sedm efektních komediálních scén pro sedm hereček mladší a střední generace. Text se prostřednictvím komických situací pokouší o jistý obraz dnešního světa - o obraz manipulace, povrchnosti a absence morálních zábran. Volně podle skandální prvotiny Jaroslava Havlíčka, autora Petrolejových lamp, Helimadoe a Neviditelného.

Hra měla premiéru v květnu 2005 v Jihočeském divadle České Budějovice a okamžitě si získal velký ohlas zejména u mladší části publika.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz