My Best Friend

Titul v originále:

Autor: Tamsin Oglesby
Žánr: tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 3

Tamsin Oglesby (Velká Británie)

MY BEST FRIEND (MÁ NEJLEPŠÍ KAMARÁDKA)
3 ž

tragikomedie

Bee a Em jsou již od dětství kamarádky. Aby se zotavily z rozchodu s partnerem (Bee) a od práce a rodiny (Em), odjedou spolu na francouzský venkov. Náhle se za dveřmi objeví Chris, další bývalá kamarádka ze školy, a s jejím příjezdem je všechen klid pryč. Em se snaží situaci mírnit, ale Bee a Chris si začnou vjíždět do vlasů. Bee nechce na hru přistoupit a jitřit si staré rány a je jasné, že společná minulost nebyl tak růžová, jak tvrdí Chris. Zatímco se vyostřují slovní přestřelky, ukazuje se, že temné tajemství mají mezi sebou i Bee a Em. Boj o pravdu a svrchovanost nad vzpomínkami se stává bojem o vlastní křehkou identitu.

Autor ve své zle komické i vážné hře zkoumá, co se stane, když na sebe začnou narážet vzpomínky různých osob – co náš mozek vytěsní, co zůstává v paměti a lze vůbec s někým sdílet naše minulost?

Skvěle vystavěná hra byla uvedena v lednu 2000 v londýnském Hampstead Theatre.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz