My First Time

Titul v originále: My First Time

Autor: Ken Davenport
Žánr: scénický komiks
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 5

Ken Davenport (USA)
MY FIRST TIME (ZTRÁTA NEVINNOSTI)
2 m, 2 ž

Ken Davenport, divadelní producent, který se především věnuje divadelnímu marketingu, napsal, režíroval a produkoval tuto hru jako Off Broadway v roce 2007 v New Yorku.
Hra připomínající v mnohém hru Monology vagíny je nejen inspirovaná, ale cele sestavená z příspěvků lidí, kteří se na webové stránce MyFirstTime.com svěřují se svojí první sexuální zkušeností. Čtyři herci reprodukují ucelenější i fragmentární příběhy ztráty panenství od těch banálních až po znásilnění a incest. Příběhy prolínají citace ze statistik, průměrný věk první sexuální zkušenosti v různých zemích, nejčastější sexuální praktiky atp.
Herci vstupují do rolí lidí různého věku, z různých prostředí, různého vyznání, jiné sexuální orientace, lidí vyrůstajících v 60. a 70. letech, která výrazně formovala jejich přístup k sexu, a konfrontují je se zkušenostmi dnešní mladé generace. Delší monology jsou mnohdy přerušované prostým sdělením věku či místa, kde k události došlo. Herci citují pocity, přání, adresné výhrůžky i obecné vzkazy, intimní detaily, některé komické i ponižující, některé až hraničící s pornografií.
Před každým představením jsou diváci požádáni, aby anonymně vyplnili dotazník, který obsahuje různé otázky typu: v jakém věku jste ztratil/a panenství? Kde to bylo? Jaké bylo jméno vašeho prvního sexuálního partnera? Jak byste popsali svůj první styk: neuvěřitelný, dobrý, špatný, hrozný atd. Kdyby váš první sexuální partner byl teď tady, co byste mu/jí řekli? Vybrané odpovědi čtou herci na scéně.
První hra svého druhu byla propagována všemi velkými televizními stanicemi v USA (s upoutávkou „panny a panicové mají vstup zdarma") a setkala se s velkým ohlasem. V roce 2008 bylo plánováno její uvedení v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Španělsku a dalších zemích.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz