My Husband´s Wild Desires Almost Drove Me Mad

Titul v originále:

Autor: John Tobias
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 2

John Tobias (Velká Británie)

MY HUSBAND´S WILD DESIRES ALMOST DROVE ME MAD

(Z DIVOKÝCH TUŽEB SVÉHO MANŽELA JSEM SKORO ZEŠÍLELA)

3 m, 2 ž

komedie o dvou aktech

Pan Griffin je velké zvíře přes kolečková ložiska, ale doma v ložnici se, k velké nespokojenosti své ženy, nezmůže na nic. Naštěstí náhodou narazil na knihu jakéhosi amerického psychologa, který k ozdravení manželských vztahů doporučuje realizovat svoje sexuální fantazie. Na to Griffinovi potřebují dalšího, (pro lepší efekt) nezasvěceného spoluhráče. Tato výchozí situace funguje výtečně a dokáže vyprovokovat celý řetězec bizarních situací. A je tu ještě jeden fakt navíc. Víme o něm my, ne Griffinovi, a to že v ložnici ve skříni se skrývá zloděj.

Paní Griffinová, elegantní čtyřicátnice, si do bytu pozve opraváře Connellyho k neexistující závadě na radiátoru. S obtížemi, ale nakonec přece se jí podaří překonat Connellyho pedantskou pomalost a vysvětlit mu, že nejde o topení, ale že ho panička svádí. Mohlo by to dopadnout podle plánu, kdyby se Connelly nepodíval do skříně, kde oblečený do ženských šatů dřepí pan Griffin a pozorováním, co se děje v ložnici, hodlá podpořit svoje libido. Connelly by rád uprchl, ale manželé jsou připraveni i na takovou situaci a vydírají ho kompromitujícími fotkami – Connelly se totiž rád dívá lidem do oken, do ložnic a koupelen. Connelly ale má také svoje potřeby, aby začal fungovat, takže se musí schovávat za záclonou, zatímco pan Griffin je ve skříni a paní Griffinová si hraje na bezbrannou francouzskou šlechtičnu připravenou k extatickému poplenění. Než k něčemu dojde, zjistí se, že ve druhé skříni je ukrytý zloděj, takže ten by možná mohl nahradit nemožného Connelly. Nicméně i zloděj má své libůstky, protože toho vzrušuje představa španělské uklízečky od nich z káznice. Scénář sexuálních fantazií se neustále přepisuje (ještě jednou když do děje vstoupí sestra paní Griffinové), ale žádná z nich se nerealizuje.

Nakonec se sestry pohádají, zloděj využije zmatku a tiše se vytratí, odejde i sestra. Teď ale má i Connelly, který už hrál venkovského primitiva i psa, všeho po krk a ani hrozba ztráty zaměstnání a dobré pověsti ho nezajímá a práskne za sebou dveřmi. Griffinovi zůstávají sami. Nezbývá jim, než zkusit, jestli to nepůjde starými metodami, pouze ve dvou.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz