My Mum´s a Twat

Titul v originále:

Autor: Anoushka Warden
Žánr: monodrama
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 1

Anoushka Warden (Velká Británie)

MY MUM’S A TWAT (MOJE MÁMA JE KRÁVA)

1 ž

Monolog je autobiografickým vyprávěním autorky, která popisuje své problematické dětství očima osmi až osmnáctileté dívky, jejíž matka se stala obětí náboženského kultu (a svého nepříliš vytříbeného vkusu na muže) a postupně selhávala na všech úrovních rodičovství. Autorka se ale neuchyluje k lacinému sentimentu, nesnaží se diváky dojmout ani rozplakat. Nehraje na jednoduché emoce a nesnaží se svůj příběh udělat dramatičtější, než skutečně je. Striktně se drží racionálního, přímého a věcného tónu, který jí umožňuje s nynějším odstupem najít v neveselých událostech vtip – byť mnohdy velmi hořký.

Hra byla poprvé uvedena v Royal Cout Teatre v lednu 2018 a možná i díky svému provokativnímu titulu se okamžitě stala nejprodávanějším titulem divadla a jednotlivé reprízy byly beznadějně vyprodané.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz