Na ten zadek nesahej

Titul v originále: Na ten zadek nesahej

Autor: Petr Vydra
Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 5 ženy 2

Petr Vydra

NA TEN ZADEK NESAHEJ

5 m, 2 ž

komedie

Čtyři hlavní postavy, tři muži, jedna žena ve věku třicet let a výše, dvě epizodní mužské role, jedna ženská a několik mužských němých rolí – tak jsou rozdány karty ohledně počtu postav této lyrické vztahové komedie.

V neurčeném českém městě v současnosti se odehrává raut k slavnostnímu otevření nového provozu farmaceutické firmy. Rozvedený Vladimír zde nevědomky urazí slavnostního řečníka, jehož projev si pouze přečetl, ale neví, že muž, s nímž mluví, je jeho autorem. Slavnostní řečník je lékař - Václav. Poté Vladimír dělá společnost dámě, s níž se právě seznámil, Soně. Domnívaje se, že se tak s ní rychle milostně sblíží, sáhne Soně na zadek. Soňu to šokuje. Ukáže se, že slavnostní řečník Václav je Soniným manželem. Za čas se Vladimír dostane do Václavova ošetřování. Vše zlé je zapomenuto, Václav jako primář si pacienta Vladimíra oblíbí (nedá se říci, že by tomu tak bylo i naopak). Zdá se ale, že ani Soně není Vladimír lhostejný (dá se říci, že naopak je tomu právě tak). Začne se uzavírat milostný trojúhelník. Něco však brání tomu, aby byl završen tento geometrický tvar...

Jedná se o nápaditý text, který se zúčastnil Soutěže o Cenu Alfréda Radoka v roce 2010.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz