Nachmieter

Titul v originále: Nachmieter

Autor: Sebastian Andrae
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

NACHMIETER (Nájemníci)

komedie o nájemnících

Vicky a Chris hledají nového nájemníka do svého starého bytu, který se nachází na exkluzívním místě. Situace je ovšem poněkud složitější - na svých plánech se neshodnou a zatímco Vicky se chce nastěhovat do zděděné vily na venkově a už teď věří, že je těhotná, Chris se všemožně a tajně snaží pronájmu bytu zabránit, neboť se stěhovat z města a milovaného bytu vůbec nechce.

Prvním zájemcem o pronájem je mladý pár Swantje a Steffen. Během prohlídky bytu Chris kritizuje Vickyinu představu idylického venkova a naschvál zpochybňuje kvality svého bytu, takže zájemci o pronájem odcházejí, což Vicky nese velice nelibě. Dalšími zájemci na prohlídce jsou Fatima a Amir - Chris zná Amira z fitness klubu a očividně mu dává jakožto nájemníkovi přednost, navíc Chris má oči jenom pro Fatimu, ale ta se cítí nesvá, ukáže se že na tom nejsou finančně příliš dobře.

Chris přenechá po obou groteskních prohlídkách byt Amirovi a Fatimě, ale ti nemají na nájem, Chris se navíc zamiloval do Fatimy. Toho si však samozřejmě všimne Vicki, takže po třech měsících dostanou Fatima a Amir od Vicky výpověď, protože neplatí nájem. Tak se nakonec mohou přeci jen nastěhovat Swantje a Steffen, vztah Vicky a Chrise se díky této krizi urovná a odstěhují se na venkov.

Komedie plná nedorozumění a zmatků je stejně tak aktuální velkoměstskou studií o nedostatku bytů, jako i dokonalou komedií z klasických ingrediencí. Na povrch vylézají všemožné lži, aby se páry znovu zamilovaně navzájem našli, i když se mezitím udály zapeklité věci.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz