Nana´s Naughty Knickers

Titul v originále: Nana´s Naughty Knickers

Autor: Katherine DiSavino
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 5

Katherine DiSavino (USA)

NANA´S NAUGHTY KNICKERS (BABIČČINO HAMBATÉ PRÁDÝLKO)

3 m, 5 ž

komedie – fraška

Skvělá fraška o činorodé newyorské důchodkyni. Sylvia (83 let) žije asi už 60 let v domě na Manhattanu v bytě s regulovaným nájemným. Pan domácí Schmidt by velmi rád našel způsob, jak se jí zbavit. Na léto se k babičce stěhuje Bridget - nosit krabice jí pomáhá dobromyslný strážník Tom, který se pravidelně stará i o Sylvii.

Sylvia se právě vrací z procházky, má na sobě teplákovou soupravu a chodítko, která sebrala svojí kamarádce Veře, aby tak zvýšila její motivaci. Vera, na pokraji zhroucení, se pomalu dovleče za ní. Dole zvoní doručovatel se zásilkou. Sylvia se najednou snaží všech zbavit, což se jí také povede. Brzo zjistíme, co jí přívezli – spoustu krajkového a jiného prádla, které Sylvia uloží do skříní s dvojitými stěnami (předchozí nájemce se tak vynalézavě zařídil při svém boji s prohibicí) - hra na schovávanou může začít.

Skříně se otevírají, kdy nemají, ale Sylvia dlouho úspěšně zatajuje, co je v nich. Když to praskne, Bridget se zhrozí, že za provozování neregistrované živnosti a únik na daních přijde Sylvia do vězení. Babička je ale na svůj obchod s prádlem pro důchodce hrdá. Přemluví Veru, aby spolu s ní pózovala na propagační fotky na webové stránky. Bridget má vše fotit, ale vtom se objeví Tom. Bridget totiž nezákonně parkuje a on bude nucen, ačkoli nechce, dát jí pokutu. Bridget odejde přeparkovat, ale nenajde volné místo, a tak znovu spáchá přestupek.

Dorazí další krabice, ve které má být prádlo pro Sylviinu dlouholetou a nejlepší zákaznici. Omylem sem ale zaslali předměty pro erotický salon. Zatímco všude jsou rozloženy erotické pomůcky, do bytu se opět začne dobývat Tom, tentokrát už s pokutovým lístkem. Vera se nabídne, že přeparkuje. Cestou nabourá do auta pana domácího a zaparkuje uprostřed Central Parku. Příchází nová osoba, dívka Heather z erotického salonu, a Sylvia jí nabídne práci modelky a pomocnice. Heather je nadšená, a tak když u bytu zazvoní pan domácí Schmidt, předvede mu všechno poklady pokoutního obchodu. Schmidt jásá, že má Sylvii v hrsti, a nechá ji vyhodit z bytu. Jeho radost trvá pouze do okamžiku, kdy dorazí nejlepší zákaznice. Je to totiž jeho žena. Řekne mu, že buď nechá Sylvii na pokoji, nebo že může začít spávat v obýváku. Pan domácí se rád podřídí... Přítomen je i Tom, ale už v civilu, takže nemusí odhalení nezákonné živnosti hlásit. Sylvia, Heather a Vera se domluví na budoucí spolupráci a i pan Schmidt se uklidní. Na pozadí velkého smíření se Tom a Bridget vášnivě líbají.

Komedie byla uvedena na jaře 2010 v Rainbow Dinner Theatre v Pensylvanii.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz