Nathans Kinder

Titul v originále: Nathans Kinder

Autor: Ulrich Hub
Žánr: hra pro děti
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 1

Ulrich Hub (Německo)

NATHANS KINDER (NATHANOVY DĚTI)

4 m, 1 ž

hra pro mládež

Autor adaptoval pro děti klasickou hru G. E. Lessinga Nathan der Weise využívající středověkou rytířskou látku. V této verzi se středem děje stává Nathanova pěstounka Recha a mladý rytíř Kurt. Navzdory plánům, které by s nimi mohli mít židovský obchodník Nathan, sultán Saladin a biskup, se do sebe Recha a Kurt osudově zamilují. V momentě, kdy má mladý rytíř od sultána nařízeno zabít Nathana, náboženský svár vyvrcholí. Aby uklidnili nepřátelské strany, Recha požádá Kurta, aby jim vyprávěl Podobenství o Prstenu. Žid chce zabít křesťana, křes'tan Muslima., Muslim Žida... Následující ráno přináší zdánlivý smír - všichni zúčastnění se scházejí u jednoho stolu, aby spolu pojedli....

Ulrich Hub je v Německu uznávaným a populárním autorem her pro děti a mládež - na hru Nathans Kinder získal na přehlídce nejlepších německých inscenací v Mülheimu 2010 hlavní cenu za dramatiku pro děti a mládež.

V nabídce máme jeho úspěšnou hru An der Arche um acht (č. prem. ZD Cheb v říjnu 2010).

Připravujeme překlad do češtiny.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz