New Karleby

Titul v originále: New Karleby

Žánr: groteska
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 8 ženy 4

Leea Klemola, Klaus Klemola (Finsko)

NEW KARLEBY (NOVÉ KARLEBY)

8 m, 4 ž

Piano Larsson se vrací do Kokkoly z Grónska, když tam zkrachoval pokus o novou společnost i jeho účelový sňatek. Už není tím, kým býval, a tak se rozhodne proměnit se v něco jiného, nejlépe v babičku. To znamená, že je třeba začít brát lekce v babičkovství, které mu poskytne jeho soused, herec Elli Frolov. Arijoutsi se mezitím pokouší znovunastolit starý pocit sounáležitosti s komunitou, Lömmarkki však zatím našel Ježíše. Pianův otec Kaulus je nucen hlídat smečku hyen skvrnitých, přivezených z Afriky, jejichž existence se odvíjí od žebrání. Není divu, že hyení mladík Euroloordi se začne nudit a zatouží stát se člověkem.

Každý se chce změnit, každý potřebuje pomoc, ale požádá o ni někdo?

Závěrečná část autorčiny arktické trilogie (Kokkola, Kohti kylmempää/Into the Cold) měla letos (2011) premiéru tamperském Tampere Theatre. „Absurdní, dojemná a páchnoucí katastrofická hra“ se po premiéře setkala s velkým diváckým ohlasem a je vhodná pro velký soubor a velké jeviště, stejně jako první dvě části volné arktické trilogie.

Hru máme k dispozici v anglickém překladu.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz