Nic. A všichni svatí

Titul v originále:

Autor: William Wolf
Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2 ženy 2

William Wolf

NIC. A VŠICHNI SVATÍ

2 m, 2 ž

Je 26. prosince, je noc, je ticho, na opuštěné vlakové stanici na okraji malého města asi pětadvacetiletý Štěpán, má jen sám sebe a své myšlenky. Nic se neděje. Z letargie jej vytrhne přibližně stejně stará Kateřina, která na stanici přibíhá a vyzařuje energii, která Štěpána od počátečního setkání magnetizuje. Pro ni je však životně důležité odjet vlakem, který by měl jet každou chvílí.

Odbije půlnoc, vlak ale nepřijíždí. Na stanici přichází mladý pár, Melánie a Ján. Oproti první dvojici působí velice banálně, neustále mezi sebou řeší na první pohled nepodstatné konflikty. Kateřině však sdělují důležitou informaci - vlak má půlhodiny zpoždění. Čas ubíhá, postavy se vzájemně poznávají, nikdo však není otevřený natolik, abychom poznali tajemství každého z nich. Vlak stále nepřijíždí a všichni čtyři začínají být vězni své minulosti, svých nevyslovených přání a sami sebe navzájem. Pro každého je důležité učinit ve svém životě razantní krok, nikdo z nich ovšem neví přesně, jaký by to měl být. Jejich příběhy se postupně otevírají a vlak se blíží…

Nastoupí do něj všichni cestující, nebo zůstanou spjati se zastávkou? A kdo je vlastně ona osoba, která je na stanici od počátku a je Kateřině povědomá?

Hra byla uvedena v produkci divadla VŠMU v Bratislavě, tato inscenace byla vybrána na festivaly Akademický Prešov, Zlomvaz Praha a Setkání/Stretnutie ve Zlíně.

K dispozici i slovenská verze, připravuje se francouzský překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz