Night in Provence

Titul v originále: Night in Provence

Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 3

Robin Hawdon (Velká Británie)

HORKÁ NOC V PROVENCE (NIGHT IN PROVENCE)

přeložil Martin Fahrner

3 m, 3 ž

komedie

Letní komedie od autora komedií, mj. Úžasná svatba a Řádí jako tajfun. Dva manželské páry z Británie, Angličané Fred a Judy a Irové Shaun a Moira, si pronajmou vilku v Provence. Doufají, že je čeká klidná dovolená. Ale již na začátku je jasné, že někde je zakopaný pes. Zdá se, jako by Judy se Shaunem a Fred s Moirou spolu něco měli.

Do toho přijíždí majitelé, kultivovaní, dobře oblečení Francouzi, manželský pár. Předešlí čtyři dovolenkáři vypadají oproti nim trochu „lidově“. Francouzi mají dojem, že jejich vila má být prázdná, ale není. Britové trvají na tom, že zůstávají, a Francouzi také. Strhne se zvláštní bitva. Francouzi, kteří se považují za odborníky ve věcech lásky, zamotají rychle „ostrovním buranům“ hlavu a navíc s oběma páry snadno manipulují, protože odhalí jejich vzájemné nevěry.

Stačí jedna noc a ráno se poražení Britové balí. Jsou rozhádaní, jejich vztahy jsou na pokraji rozpadu a nechtějí už spolu být ani minutu. Francouzi se za nimi spokojeně dívají. Dovolená jim začíná.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz